تبلیغات

با وجود اینکه امروزه تجارت بیشتر بر روی توریست ها متمرکز شده است تا مردمان بومی، بازار شناور و قایق ها هنوز هم سرشار از میوه و سبزیجات محلی، آب نارگیل تازه و آماده نوشیدن، و غذاهای محلی پخته شده در آشپزخانه های شناور واقع در قایق ها هستند. برای لذت بردن از این فضا بدون چانه زدن بر سر قیمت ها، می توانید یک تور قایقی راهنما را در بازار شناور دامنوئن سادوک تور تایلند امتحان کنید. بازارهای شناور عبارتند ازز بازار شناور تالینگ چان ،بازار شناور تا خا ، بازار Bang Ku Wiangg ، و بازار شناور دامنوئن سادوک .

 

معروف ترین بازارهای شناور تور تایلند

بازارهای شناور تور تایلند

بازار شناور آمفاوا تور تایلند

بازار شناور آمفاوا ، بسیاری از خانه هایی که در مجاورت کانال قرار دارند به عنوان مغازه و رستوران نیز مورد استفاده قرار می گیرند، در حالیکه بسیاری از دستفروشان در کانال شیرینی ها و غذاهای خانگی را به جمعیتی که بر روی پله های باریک کنار رودخانه نشسته اند می فروشند، تعدادی رستوران در نزدیکی پلی که از آنجا عبور می کند قرار دارند میزهایی دارند اما در ساعات پایانی بعدازظهر یافتن جائی برای نشستن در آنجا غیرممکن می شود. دو بار نیز دارای بالکن هایی مشرف به کانال هستند، اما در اینجا نیز وضع به همین منوال است و پیدا کردن جائی برای نشستن غیرممکن به نظر می رسد. آخر هفته ها، تمام خیابان هایی که در اطراف کانال قرار دارند تبدیل به یک بازار غذای محلی می شوند که از پدتای کلاسیک گرفته تا چیزهایی به عجیبی ساندویچ بستنی و تخم های خرچنگ نعل اسبی می فروشند.

 

بازار شناور Bang Khu Wiang

احتمالا بهترین انتخاب برای لذت بردن از بازار شناور تایلندی بدون اینکه تحت مزاحمت های توریستی قرار بگیرید، رفتن به بازار Bang Khu Wiang است.راهبان هر روز صبح زود برای مراسم tak baat  (خیرات) روزانه شان، با قایق به اینجا می آیند. و انواع مختلفی از محصولات مزرعه ای تازه در این بازار عرضه می شوند.

 ساعات کار: هر روزه 4:00 الی7:00 .
چگونه به آنجا برویم: یک گزینه این است که از اسکله چانگ یک قایق اجاره کنید و درخواست کنید تا شما را بهه Noi-Khlong Om-Bang Khu Wiang ببرد. یک گزینه ارزان تر این است که از اسکله Wat Chalo برایی یک سواری ۴۵ دقیقه ای به مقصد Bang Kruai سوار یک قایق بشوید که از ۰۵:۰۰ الی ۲۰:۰۰ هر ۱۵ دقیقه حرکت می کند و قیمت آن حدود 5 بات است. از آنجا یک قایق سواری ۱۰ دقیقه ای تا بازار فاصله دارید. اگر قایق برایتان مناسب نیست جای نگرانی نیست چرا که در بازار تاکسی و توک توک نیز برای اجاره وجود دارند.

بازارهای شناور تور تایلند

 

بازار شناور بنگ نام پئونگ

بازار شناور بنگ نام پئونگ احتمالا باید "بازار کنار رودخانه ای" نامیده شود به این دلیل که مانند بسیاری از بازارهای شناور دیگر، تنها چند قایق در کنار رودخانه پارک هستند و مابقی غرفه ها بر روی زمین خشک واقع شده اند.  اما با موفقیتی که بازار شناور دامنوئن سادوک معروف و یا بازار شناور آمفاوا تور تایلند اخیرا کسب کردهه اند، این نوع بازارهای پرطرفدار در سرتاسر تایلند در حال رشد روزافزون هستند و هر دهکده نزدیک رودخانهه ورژن مخصوص خودش را دارد. بازار شناور بنگ نام پئونگ تنها چند کیلومتر از قسمت شرقی بانکوک فاصلهه دارد اما پیدا کردن و دسترسی به آن بدون داشتن وسیله حمل و نقل شخصی دشوار است. به همین دلیل این بازار کمی بی سروصدا باقی مانده است و نزدیکی آن به بانکوک، آن را تبدیل به مکانی مناسب برای فرار و دوری از هیاهوی شهر و ورود به یک زندگی آرام روستایی کرده است. 

بازارهای شناور تور تایلند

 

بازار شناور دامنوئن سادوک

پس از سرازیر شدن توریست ها به این بازار پس از فیلم های جیمزباند، سفر به بازار شناور دامنوئن سادوک همچنان ادامه دارد. کانال های کوچک پرازدحام مملوء از قایق های پهن هستند که به دنبال یافتن جایی برای خود هستند و توسط قایقرانان ماهر منتظر توقف و بارگیری در یک چشم بهم زدن هستند.این بازار رنگارنگ، شلوغ و کاملا توریستی، اما سرگرم کننده است. 

بازارهای شناور تور تایلند

 

بازار شناور خلنگ لات مایوم

بازار شناور خلنگ لات مایوم یکی از سه بازار شناوری است که در نزدیکی بانکوک واقع شده است، فاصله ای کمتر از ۲۰ کیلومتر از شهر دارد و از Wongwian Yai  (آخرین ایستگاه BTS در Silom Line ) بوسیله تاکسی قابل دسترسی است. بازار شناور خلنگ لات مایوم هیچ شباهتی با بازار توریستی بزرگ دامنوئن سادوک یا بازار پرازدحام آمفاوا تور نوروزی تایلند ندارد. بلکه جذابیت و اصالت یک بازار محلی را دارد و شما ممکن استت تنها خارجی در آن اطراف باشید. می توانید چند ساعتی را در اینجا سپری کنید و سپس رهسپار بزرگترین بازارر یعنی بازار شناور تالینگ چان تنها چند کیلومتر آنطرفتر شوید. 

بازارهای شناور تور تایلند

 

بازار شناور تالینگ چان

این بازار در نزدیکی بانکوک واقع شده است و اگر به دنبال یک تجربه خرید متفاوت باشید، می تواند یک سفر آخر هفته ای خوب باشد. کانال های اطراف بازار را می توانید با استفاده از قایق های کرایه ای که در دهکده های در مسیر وجود دارند بگردید. برای یک تجربه تایلندی واقعی مهمانخانه هایی نیز در اینجا وجود دارند. 

بازارهای شناور تور تایلند

 

بازار شناور تا خا

تا خا جمعیت توریستی کمتری در مقایسه با بازارهای واقع در سموت سنگخرم دارد. این بازار که توسط مناظر طبیعی محاصره شده است، از یورش تجاری مشابه آنچه که در بازار شناور دامنوئن سادوک تجربه شد، در امان مانده است. از همه مهم تر فراموش نکنید که قبل از سوار شدن بر قایق نگاهی به  ستاره ها بیندازید، این بازار تنها شش روز در ماه بر اساس تقویم قمری باز است. 

منبع مطلب : بازارهای شناور تور تایلند

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha