تبلیغات

بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)  دومین بازار شناور معروف در نزدیکی بانکوک است، به بزرگی Damnoen Saduak نیست اما بازاری اصیل است که بیشتر بازدیدکنندگان آن مردم تورتایلند هستند. این مکان که زمانی یک دهکده کوچک بود در فاصله ۵۰ کیلومتری بانکوک واقع شده است و به نظر می رسد که از اواسط قرن هفدهم وجود داشته است. این بازار به قدری در میان بازدیدکنندگان تور نوروزی تایلند در آخر هفته محبوبب شده است، که غرفه های مواد غذایی افزایش یافته اند و از کناره رودخانه به خیابان های مجاور نیز کشیده شده اند.. صد البته، اولین جاذبه خوردن غذاهای دریایی گریل شده در قایق های چوبی است که در اطراف پل مرکزی معروف لنگر انداخته اند و شاه میگوهای اشتهاآور، صدف و ماهی مرکب  سرو می کنند. از ظهر تا آخر شب بوی این غذاهای وسوسه انگیز مشتریان را از هر طرف به سمت رودخانه می کشاند.

بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)

قیمت غذاهای دریایی تور بانکوک دقیقا همان اندازه ایست که در یک بازار شناور توقعش را دارید: بر اساس وزن. اما محض اطلاع، پنج شاه میگوی بزرگ معمولا ۳۰۰ بات  ارزش دارند. مشتریان بر روی ردیفی از پله های کوتاه که به آب منتهی می شوند می نشینند و غذا مستقیما از داخل قایق بر روی میزهای خیلی کوچک آورده می شود. اگر دوست ندارید که بر روی لبه باریک و با فاصله کمی از آب قهوه ای رنگ بنشینید، کمی از پل دور شوید تا رستورانی با میز و صندلی های واقعی بیابید. حتی از این هم بهتر، سعی کنید میزی در بالکن رستوران نزدیک پل انتخاب کنید، این تنها رستوران نزدیک پل است بنابراین باید کمی منتظر بمانید یا کمی زودتر بیایید. بهترین و دنج ترین رستوران در انتهای تفرجگاه و در محلی که کانال به کانال آبی می کلونگ (Mae Khlong) متصل می شود قرار دارد.

بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)

در تمام طول مسیر در دو طرف کانال مغازه های چوبی قدیمی زیبا، سوغاتی های آمفاوا (amphawa)  را از تی شرت های مخصوص گرفته تا محصولات بسیار جالب تر، و البته مقدار زیادی شیرینی، اسنک، بستنی می فروشند. مردم تور ارزان تایلند علاقه زیادی به شیرینی جات دارند و در تمام روز در حال خوردن آنها هستند. در تمام خیابان های اطراف بازار می توانید انواع مختلفی از غذاهای محلی فوق العاده را بیابید که تنها در آخر هفته ها در گاری های کوچک فروخته می شوند. اغلب غذاها آشنا به نظر می رسند اما برخی از آنها واقعا عجیب و حتی خنده دار هستند. از ساندویچ های بستنی گرفته تا سالاد تخم خرچنگ شبیه کلاه آدم فضائی ها (Yum Magda Talay).

بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)

وقتی که به اندازه کافی در اطراف آمفاوا (amphawa) پیاده روی کردید (یا حداقل تلاش خود را کردید)، نوبت آنست که سوار یکی از قایق های طویل بیشماری که در آنجا وجود دارند شوید و از کانال ها و رودخانه های اطراف دیدن کنید. شاید به اندازه دیگر کانال های آبی بانکوک تاثیر گذار نباشد اما همیشه سرگرم کننده است. و پس از گرمای بازار، نسیمی که از سوی رودخانه می وزد بسیار آرامش دهنده است. دو تور در کانتر های بیشماری که در اطراف پل وجود دارند در دسترس هستند: تور معبد و تور جزیره. هزینه هر دوی آنها برای هر نفر ۵۰ بات برای تورهای همگانی، و ۵۰۰ بات برای یک تور خصوصی است.۵۰ بات بسیار ارزان تر به نظر می رسد، اما تور مدت بیشتری به طول می انجامد به دلیل اینکه قایق باید منتظر بماند تا ظرفیتش تکمیل شود و سپس در هر ایستگاه باید منتظر همه مسافران بماند تا بازگردند.

بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)

در طرف دیگر کانال آبی می کلونگ (Mae Khlong) ، آمفاوا (amphawa) یک معبد فوق العاده را پنهان کرده است که با نام  Wat Bang Koong شناخته می شود و مطمئنا اگر از بانکوک این راه را طی کرده و به اینن منطقه آمده اید، نباید این معبد را از دست بدهید. قایق ابتدا شما را به دو معبد می برد که تقریبا کوچک هستند اما هرر یک از آنها ویژگی های خودش را دارد از قبیل مجسمه های شگفت آور بزرگ و طلایی بودا، گنبد مانند های بلند ساختمان های بودایی، و حتی موزه های کوچک. همه آنها شگفت انگیز نیستند اما پس از ازدحام بازار، آرامش خوبی است. مهمترین بخش این تور Wat Bang Koong است. این معبد که در وسط ناکجاآباد واقع شده است به تنهایی ارزش سفر به آمفاوا (amphawa) را دارد و کودکان و نوجوانان باغ وحش کوچکی که در محوطه معبد واقع شده است را دوست دارند، یک شتر، یک شتر مرغ، دوجین آهو، و گروهی گراز، یک جفت بز بازیگوش، و دو طاووس زیبا، شادمانه در حال انجام دادن کارهای خود هستند: خودنمایی کردن و نمایش پرهای رنگارنگشان به عکاسان خوش ذوق.

بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)

باورش سخت است اما بسیاری افراد تا اینجا می آیند و این معبد فوق العاده که تنها چند صد متر با رودخانه فاصله دارد را از دست می دهند. درست مانند صحنه ای که مستقیما از فیلم Indiana Jones بیرون کشیده شده باشد، کل معبد در لابلای ریشه یک درخت بزرگ و تنومند گرفتار شده است مشابه چیزی که در Angkor wat می بینید با این تفاوت که تنها بخشی از این معبد توسط درخت پوشانده نشده است بلکه به معنای واقعی کلمه توسط آن بلعیده شده است. تنها درب معبد و شش پنجره آن در محاصره ریشه درخت قرار ندارند. این معبد نه متروکه است و نه مورد بی توجهی واقع شده است بلکه کاملا برعکس، گروهی از مریدان پیوسته در حال ورود و خروج از این معبد هستند تا مراتب احترام خود را به مجسمه بودای از جنس طلای نشسته در معبد ابراز کنند.

آمفاوا (amphawa) قطعا جذاب ترین بازار شناور است که اصالت خود را حفظ کرده است اما در همه نقشه های توریستی وجود ندارد. اما مردم تور نوروزی بانکوک این مکان را خیلی دوست دارند به قدری که بعد از ظهرها راه رفتن در آنجا غیرممکن می شود. بهترین راه برای لذت بردن از آمفاوا (amphawa) اینست که قبل از ساعت ۱۰ به آنجا بروید و بلافاصله بعد از نهار آن را ترک کنید.

زمان کاری بازار شناور آمفاوا (amphawa): شنبه- یکشنبه  

منبع مطلب : بازار شناور آمفاوا تور تایلند (amphawa)

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha