تبلیغات

بازار آخر هفته چاتوچاک (Chatuchak) که زمانی تنها در میان عمده فروش ها و بازرگانان محبوب بود، امروزه تبدیل به یکی مکان هایی شده است که مسافران تور نوروزی حتما از آن بازدید می کنند. وسعت زیادش وو کلکسیون مختلفی که از کالا ها دارد، هر خریداری را به زانو در می آورد. این مکان به معنای واقعی کلمهه جائیست که آنقدر خرید می کنید تا خسته شوید. محوطه ۳۵ جریبی ۶۸rai) ) بازار چاتوچاک  منزلگاه بیش از ۸۰۰۰ غرفه است. در یک آخر هفته معمولی بیش از ۲۰۰/۰۰۰ بازدیدکننده به این مکان می آیند تا در میان کالاهای حراجی به جستجو بپردازند. مغازه داران کارآزموده ادعا می کنند که هر چیزی که در اینجا قرار دارد حراج شده است، هرچند که همه آنها کالاهای مرغوبی نیستند. اما اگر یک آخر هفته را در تور بانکوک سپری میی کنید، یک تور یکروزه به بازار چاتوچاک تور تایلند داشته باشید و مطمئن باشید که ناامید نخواهید شد.

همه چیز درباره بازار چاتوک تور تایلند :

تور تایلند - بازار چاتوچاک

راهنمای بازار آخر هفته چاتوچاک

برای افرادی که برای اولین بار است که به اینجا می آیند، یافتن راه ممکن است غیر ممکن به نظر برسد اما نگران نباشید. سیستمی وجود دارد که به شما کمک می کند راه خود را در چاتوچاک  بیابید. در داخل ، یک پیاده روی اصلی کل بازار را احاطه کرده است که به چندین شاخه و به تعدادی کوچه دارای شماره با نام های Soi 1، Soi 2، Soi 3  و همینطور الی آخر، تقسیم بندی می شوند. این کوچه ها به صورت گروهی در بخش های مختلف قرار گرفته اند، در مجموع ۲۷ بخش. شما بیش از صرفا یک گروه کالا در یک بخش خواهید یافت. و همان گروه محصولاتی که در یک بخش قرار دارند در بخش دیگر نیز یافت می شوند. از بابت اینکه بتوانید محصولات مورد نیاز خود را دسته بندی کنید، می توان گفت این سیستم بی مصرف است. اما وقتی که بخواهید غرفه مورد نظر خود را موقعیت یابی کنید و یا مکان دقیق خود را بر روی نقشه چاتوچاک تایلند مشخص کنید، این سیستم به کارتان خواهد آمد. یکی دیگر از راه هایی که به شما کمک می کند راه خود را در چاتوچاک  بیابید اینست که همانطور که پیش می روید مناطقی را به عنوان راهنما نشانه گذاری کنید. ایستگاه های BTS  و MRT  و همینطور بانک ها و دروازه های ورودی شماره گذاری شده که بر سر پیچ ها با آنها برخورد می کنید مناطق خوبی برای نشانه گذاری هستند. سپس می توانید مجددا از نقشه برای یافتن موقعیت این نشانه ها که می توانند شما را به مسیر صحیح هدایت کنند استفاده کنید.

تور تایلند - بازار چاتوچاک

چه چیزی فروخته می شود؟

هر چیزی که شما بتوانید خوابش را ببینید، احتمالا در چاتوچاک تور تایلند وجود دارد. در این بازار شما از وسعت تنوع کالاها و محصولات شگفت زده خواهید شد. یک چراغ مراکشی، یک صندوقچه چوبی آنتیک، یک شلوارر Levi’s  چینی، و یا در بخش عجایب یک اژدها، همه و همه در این بازار فروخته می شوند. با اینکه نام بردن از همه آنها غیرممکن است، مجموعه محصولات و کالاهایی که در چاتوچاک فروخته می شوند را می توان تقریبا به ۱۱ گروه تقسیم بندی کرد: لباس و زیورآلات (بخش های ۲-۶ و ۱۰-۲۶ )، صنایع دستی (بخش های ۸-۱۱ )، سرامیک بخش های ۱۱،۱۳،۱۵،۱۷،۱۹،۲۵) )، مبلمان و تزئینات خانه بخش های ۱،۳،۴،۷،۸) )، غذا و نوشیدنی بخش های ۲،۳،۴،۲۳،۲۴،۲۶،۲۷) )، گیاهان و ابزار باغبانی بخش های ( ۳و۴ )، هنر و گالری (بخش ۷ )، حیوانات خانگی و زیورآلات آنها (بخش های ۸،۹،۱۱،۱۳ )، کتاب (بخش های ۱و۲۷ )، آنتیک ها و اشیاء کلکسیونی (بخش های ۱و۲۶ )، متفرقه و لباس های دست دوم (بخش های ۲،۳،۴،۵،۶،۲۲،۲۵،۲۶ ). هنگام خرید در چاتوچاک  به خصوص اگر می خواهید اشیاء آنتیک خریداری کنید بهتر است اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. چیزی که می خواهید بخرید را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید صدمه ندیده باشد، به این دلیل که بسیاری از دستفروشان اشیاء مرجوعی کارخانه ها را می فروشند. هنگام خرید اشیاء آنتیک اگر فروشنده به شما گفت که آن شیء اصل است حرف او را باور نکنید. بهتر است که یک کارشناس همراه خود داشته باشید، مگر اینکه برایتان مهم نباشد و از چیزی که بابتش پول می دهید راضی باشید.

تور تایلند - بازار چاتوچاک

نکات معامله

بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک مکان مناسبی برای طعمه های معاملاتی است. مهم نیست چه می خرید ولی در اینجا احتمالا معامله بهتری گیرتان نخواهد آمد. بنابراین مهارت های مذاکراتی خود را ارتقاء دهید و خودتان را آماده کنید که اگر معامله به میل شما پیش نرفت از انجام آن صرفنظر کنید. با انجام این کار احتمالا قیمت پایین تری به شما پیشنهاد خواهد شد و یا همان کالا را در غرفه ای دیگر خواهید یافت. همچنین کمی تمرین قبل از انجام معامله واقعی مفید خواهد بود. به خاطر داشته باشید که لبخند و رفتار دوستانه می توانند به شما در انجام یک معامله بهتر یاری کنند.  

تور تایلند - بازار چاتوچاک

چگونه از خرید کردن لذت ببرید

افرادی کمی هنگامی که به چاتوچاک تور نوروزی تایلند می روند می دانند چه می خواهند و دقیقا به چه غرفه ای باید بروند. بسیاری دوست دارند سورپرایز شوند و اجازه می دهند که کالاها آنها را به سوی خود جذب کنند و به هزارتوی غرفه ها ببرند. اغلب مواقع فروشنده ها نظر خود را به آنها القاء می کنند و نتیجه معمولا این می شود که وقتی به خانه می گردند خودشان را در حالی می یابند که چیزهایی را خریده اند که حتی لازم نداشتند. بنابراین بهترین توصیه اینست که اگر برای اولین بار است که به آنجا می روید، نقطه ای را برای شروع انتخاب کنید و سپس غرایز خود را دنبال کنید، از این تجربه لذت ببرید  با خود چیزهای هیجان انگیز جدیدی را به خانه ببرید.

تور تایلند - بازار چاتوچاک

قبل از اینکه به چاتوچاک بروید

به احتمال زیاد شما حداقل نیمی از یک روز تور تایلند خود را در این مکان سپری خواهید کرد بنابراین بهتر است که چند چیز را از قبل آماده کنید تا مطمئن شوید که خرید در چاتوچاک  یک تجربه لذتبخش خواهد بود. لباس روشن و راحت بپوشید. به عنوان مثال شلوارک و تیشرت یا تاپ. کفش راحت بپوشید به عنوان مثال یک جفت کتانی یا صندل. خودتان را از نور خورشید با استفاده از عینک دودی، کلاه و کرم ضد آفتاب محافظت کنید. یک کوله پشتی برای قرار دادن خریدهایتان در آن همراه داشته باشید. توصیه می شود که کوله پشتی خود را به جای پشت، در جلو قرار دهید. همیشه یک بطری آب معدنی همراه داشته باشید. به مقدار کافی پول نقد همراه داشته باشید. اغلب فروشندگان کارت اعتباری قبول نمی کنند و ممکن است تا دستگاه عابربانک بعدی فاصله زیادی باشد. حواستان به جیب بر ها باشد و مراقب وسایل خود باشید. برنامه ریزی کنید که صبح به آنجا بروید به این دلیل که بعدازظهرها ممکن است خیلی گرم و شلوغ باشند. از یکی از کیوسک های اطلاعاتی می توانید نقشه رایگان تهیه کنید.

تور تایلند - بازار چاتوچاک

چگونه به چاتوچاک بروید

سوار یکی از ترن های هوایی (BTS) به مقصد ایستگاه Mo Chit  شوید، از خروجی شماره 1  استفاده کنید و به دنبال جمعیت بروید تا به ردیفی از غرفه های پارچه ای که لباس می فروشند برسید. به سمت راست بپیچید و همانطور جمعیت را دنبال کنید سپس به یک ورودی می رسید که وارد بازار محبوب تایلند می شود (بخش لباس). یکی دیگر از راه ها اینست که سوار مترو MRT) ) به سمت ایستگاه چاتوچاک Park شوید (خروجی شماره1). سپس جمعیت را دنبال کنید تا به یک ورودی کوچک برسید که به بازار منتهی می شود (بخش لباس). برای رفتن به بخش گل و گیاه در ایستگاه Kampheng Phet  مترو پیاده شوید (خروجی شماره 1). بازار آخر هفته، شنبه ها و یکشنبه ۰۹:۰۰ الی ۱۸:۰۰ و جمعه ها ۱۸:۰۰ الی ۲۴:۰۰ باز است. بخش های گیاه همچنین چهارشنبه و پنج شنبه از ساعت ۰۷:۰۰ الی ۱۸:۰۰ باز هستند. 

منبع : بازار چاتوچاک تور تایلند

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha