تبلیغات

تور تایلند یکی از خاطره انگیز ترین و شیرین ترین سفر های هر فرد است با این حال برای اینکه برای شما هم تور لذت بخشی باشد باید به تابو ها و قوانین نانوشته تایلند توجه کنید و آنها را رعایت کنید . 

ویزای تور تایلند آسان است و همچنین قیمت تور تایلند بسیار مناسب است برای همین توریست های زیادی از سرتاسر جهان با تور به این کشور سفر میکنند . 

در این مقاله در ادامه توصیه های سفر به تایلند (قسمت اول) سعی داریم شما را با نکاتی که باید در طول سفر خود به تایلند پوکت رعایت کنید آشنا سازیم .

نبایدهای سفر به تایلند:

 • هرگز به خانواده سلطنتی تایلند بی احترامی نکنید. مردم تایلند حرمتی عمیق و سنتی برای خاندان سلطنتی قائل هستند. عدم ادای احترام چه از روی عمد و چه ناخواسته در شرایطی که ملزم به انجام آن هستید نه تنها یک جرم است بلکه می تواند حتی شما را به زندان هم بیندازد.
 • هرگز از رژیم و خانواده سلطنتی انتقاد نکنید. در پاتایا تایلند حتی انتقادهای غیر مغرضانه نیز به عنوان جرم خیانت علیه حکومت تلقی می شوند و می توانند حبس های طولانی مدت در پیی داشته باشند.
 • یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تایلند معبد ها و مجسمه های بودا است .هرگز به تصاویر بودا بزرگ یا کوچک، سالم یا خراب، بی حرمتی نکنید چرا که به عنوان یک شیء مقدس تلقی می شوند. و هیچوقت از دیواری که تصویر بودا بر روی آن وجود دارد بالا نروید که با آن عکس بگیرید، به طور کلی از هر کاری که ممکن است به منزله بی حرمتی تلقی شود اجتناب کنید. موهن به مقدسات می تواند مجازات زندانی شدن در پی داشته باشد حتی اگر یک خارجی مرتکب آن شده باشد.
 • تصاویر بودا را از کشور تایلند خارج نکنید زیرا کاری غیرقانونی است مگر اینکه مجوز رسمی برای اینکار داشته باشید. هر چند فروشگاه ها آن را به شما می فروشند ولی اغلب مواقع به شما نمی گویند که اجازه خروج آن را ندارید.
 • هنگامی که در حضور یک راهب هستید پاهایتان را روی هم نیندازید. فرقی نمی کند که روی زمین نشستید یا روی صندلی.
 •  با چنگال برنج نخورید، بلکه از قاشق استفاده کنید. چنگال برای قرار دادن غذا درون قاشق استفاده می شود و برای خوردن غذا باید از قاشق استفاده کرد. همچنین باقی گذاشتن برنج در ته بشقاب کاری بی ادبانه است و بی احترامی تلقی می شود. بنابراین مطمئن شوید که همه برنج داخل بشقاب خود را خورده اید.
 • در اماکن عمومی پایتخت تایلند خیلی ابراز احساسات نکنید. بوسیدن، در آغوش گرفتن و رفتاری مشابه اینها در ملاء عام به خصوص در مقابل افراد مسن پذیرفته نیستند.
 • با هیچ چیزی و هیچ کسی که با مواد مخدر ارتباط دارد درگیر نشوید. اگر در حال حمل مواد مخدر دستگیر شوید مجازات شما مرگ و یا حبس طولانی مدت خواهد بود. مراقب باشید.
 • در  هتل های بانکوک تایلند هرگز کیف یا هر چیز دیگری را از کسی که نمی شناسید قبول نکنید زیرا ممکن است حاوی مواد مخدر باشد. مراقب هموطنان خود نیز باشید. جرایم بسیاری از انواع مختلف با سوءاستفاده از خارجی ها و یا بر روی خود آنها انجام می شوند. مبادله یا به همراه داشتن مواد مخدر (حتی از نوع سبک) می تواند مجازات اعدام در پی داشته باشد. همچنین تصور نکنید که سفارت شما می توانید کمکی در این مورد انجام دهد.
 • در هنگام  سفر به تایلند هرگز لخت آفتاب نگیرید زیرا برای اغلب تایلندی ها اهانت آمیز است.
 • به سر یا موهای زنان تایلند پاتایا دست نزنید. تایلندی ها سر را مهمترین بخش بدن می دانند.
 • پاهای خود را به سمت افراد یا اشیاء مقدس قرار ندهید. این کار بسیار ناپسند تلقی می شود به این دلیل که در تایلند پاها به عنوان پست ترین عضو بدن تعبیر می شوند. و هیچگاه در یک معبد طوری روی زمین ننشینید که پایتان به سمت تصویر بودا باشد.
 • اگر از شما سوالاتی درباره سن، درآمد، وضعیت تاهل پرسیده شد احساس نکنید مورد اهانت واقع شده اید. به این دلیل که اینها سوالات رایجی هستند که تایلندی ها در ملاقات اول از یکدیگر می پرسند.
 • در دیدنیهای کشور تایلند سیگار نکشید و همچنین آشغال نریزید چرا که برای انجام چنین کاری ممکن است ۲۰۰۰۰ بات (واحد پول تایلند) جریمه شوید.
 • هرگز به هیچ شکلی و سر هیچکسی در اماکن عمومی خصوصا در مراکز خرید و تجاری بانکوک داد نزنید. در کشور تایلند داد و فریاد کردن بسیار ناپسند است. فرقی نمی کند شرایط چگونه باشند. در هر شرایطی باید با آرامی و متانت رفتار کنید.
 • پیشنهاد غریبه ها را برای کمک به شما در یافتن محل مناسب برای خرید کردن نپذیرید. اگر نیاز به تاکسی دارید سوار ماشین های گذری نشوید و حتما به ایستگاه تاکسی ها مراجعه کنید.
 • در هیچ نوعی از قمار شرکت نکنید. قمار در تایلند بر خلاف قوانین است و مجازات های سنگینی در پی دارد.
 • در   تور لحظه آخری تایلند با فاحشه ها ارتباط نداشته باشید. به این دلیل که نه تنها سلامتی تان به خطر می افتد بلکه خطر مورد سرقت قرار گرفتن نیز افزایش می یابد. متاسفانه اگرچه پاتایا یکی از مهم ترین شهرهای تور تایلند است و جاذبه های گردشگری تور پاتایا فراوان است  باا  این حال تنها به دلیل زن خود مشهور شده .
 • دارائی های باارزش خود را در گاوصندوق هتل قرار ندهید برخی مواقع گاوصندوق ها نا امن ترین جا هستند. فقط در هتل های معتبر از گاوصندوق استفاده کنید.

منبع : توصیه های سفر به تایلند – قسمت دوم

+ نوشته شده توسط Irnet2016 در پنجشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۵:۰۸ بعد از ظهر، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تور، تور تایلند، فرهنگ مردم تایاند، تایلند، سفر به تایلند، قیمت تور تایلند، تور خارجی، سفر به شرق آسیا، تور شرق آسیا
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha