تبلیغات

اگر تنها یک مکان دیدنی وجود داشته باشد که بدون آن سفر به بانکوک کامل نشود، آن مکان Grand Palace خیره کننده و بی مانند است که بدون شک معروف ترین بنای تور است. قصر بزرگ بانکوک که در سال ۱۷۸۲ ساخته شد، و برای ۱۵۰ سال خانه پادشاه تایلند، دربار سلطنتی و محل اجلاس سران حکومتی بوده است، حقیقتا یک بنای عظیم قدیمی است که هنوز هم به خاطر معماری زیبا و جزئیات پیچیده اش، که همگی را مرهون خلاقیت و پیشه وری مردمان تور تایلند است، بازدیدکنندگان بسیاری دارد. به علاوه درون دیوارهای این قصر بزرگ،، وزارت جنگ تایلند، وزارت امور خارجه، و حتی ضرابخانه نیز قرار داشته است. امروزه این مجموعه قلب معنویی پادشاهی تایلند قلمداد می شود.

همه اطلاعاتی که باید درباره قصر بزرگ تور تایلند بدانید :

قصر بزرگ

درون مجموعه قصر، ساختمان های شگفت انگیز بسیاری از قبیل Wat Phra Kaew  (معبد بودای سبز)، که دربردارنده شمایل کوچک، معروف و بینهایت مقدس "بودای سبز" است که قدمت آن به قرن چهاردهم باز می گردد. ردایی که بر روی بودا قرار دارد در دوران HM  (پادشاه تایلند) تعویض شده است، و مراسم مذهبی مهمی در تقویم بودائیسم به شمار می رود. با شروع قرن بیستم، پادشاهان تایلندی دیگر در قصر زندگی نکردند، اما مجموعه قصر هنوز هم مراسم و مناسبات خجسته مورد استفاده قرار می گیرد.

تور تایلند

طراحی و جهت یابی قصر بزرگ

مجموعه قصر بانکوک ، مانند دیگر بخش های Ratanakosin Island ،  بسیار شبیه قصرهای Ayutthaya ، پایتخت باشکوه و سابق Siam که توسط Burmese مورد حمله قرار گرفت، ساخته شده است. دربار بیرونی، در نزدیکی ورودی، جایگاه بخشی از سازمان های دولتی بود که پادشاه با آنها به طور مستقیم در ارتباط بود از قبیل شهرداری، ارتش و خزانه داری. معبد "بودای سبزپوش" در گوشه ای از این دربار بیرونی واقع شده است. دربار مرکزی جائیست که اقامتگاه پادشاه و سالن هایی که برای اتخاذ تصمیمات کشوری مورد استفاده قرار می گرفتند در آنجا قرار داشتند. تنها دو سالن سلطنتی به روی عموم باز هستند اما جزئیات فوق العاده نمای بیرونی این ساختمان ها برای حیرت زده کردن شما کافی هستند. دربار داخلی جائیست که همسران و دختران پادشاه زندگی می کردند. دربار داخلی شبیه شهری کوچک بود که تنها زنان و پسران نابالغ در آن زندگی می کردند. با اینکه امروزه هیچ فرد سلطنتی در دربار داخلی زندگی نمی کند اما هنوز هم اجازه ورود عموم به آن داده نمی شود. با وجود نزدیکی و مجاورت قصر بزرگ و Wat Phra Kaew ،  تفاوت و تضادی آشکار میان معبد کاملا تور نوروزی تایلند "بودای سبزپوش" و طراحی الهام گرفته اروپایی "قصر بزرگ" (به جز سقف که یک استثناست)، وجود دارد. دیگر مکان های برجسته تالار Boromabiman  و تالار Amarinda ،  اقامتگاه اصلی پادشاه Rama I   و تالار عدالت هستند.

تور تایلند

تالارهای میهمانی سلطنتی

امروزه طراحی داخلی تاثیرگذار آن برای مناسبات بااهمیت از قبیل تاجگذاری ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تالار همچنین تخت سلطنتی آنتیکی نیز دارد، که قبل از مدل غربی که امروزه از آن استفاده می شود، مورد استفاده قرار می گرفت. بازدیدکنندگان اجازه ورود به اتاق میهمانی سبک اروپایی بزرگ یا "تالار قصر بزرگ" Chakri Maha Prasat) ) را دارند. سپس Dusit Hall  شگفت انگیز قرار دارد که احتمالا از نظر معماری یکی از بهترین ها در سبک خودش است، و یک موزه که اطلاعاتی درباره مرمت قصر بزرگ، مدل های سنجش و تعداد زیادی تصاویر بودا ارائه می کند.

تور تایلند

نکته مهم درباره قصر بزرگ

در تور نوروزی باید پوششی مناسب داشته باشید. قصر بزرگ و معبد بودای سبزپوش مقدس ترین مکان های تایلند هستند. بازدیدکنندگان برای اینکه بتوانند اجازه ورود به معبد را دریافت کنند باید پوشش مناسبی داشته باشند. مردان باید شلوار و پیراهن های آستین بلند بپوشند (رکابی نپوشید. اگر صندل یا دمپایی به پا دارید باید جوراب بپوشید، به عبارت دیگر نباید پا برهنه باشید) و زنان نیز به همین ترتیب باید پوششی مناسب داشته باشند. لباستان نباید بدن نما باشد و شانه هایتان نباید لخت باشند. اگر با پوششی نامناسب در مقابل دروازه ورودی ظاهر شوید، یک پاسگاه در نزدیکی آن قرار دارد که می تواند لباسی مناسب برای شما تهیه کند (بیعانه ای باید پرداخت کنید).

تور تایلند

درباره Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew یا معبد "بودای سبزپوش" (به طور رسمی تحت عنوان Wat Phra Sri Rattana Satsadaram شناخته می شود)، مهمترین معبد بودائی در تور تایلند به شمار می رود. این معبد که در مرکز تاریخی تور بانکوک، در محوطه قصر بزرگ واقع شده است، ضریح Phra Kaew Morakot  (بودای سبزپوش) را در بر دارد، مقدس ترین تصویر بودا که با ظرافتی بی نظیر بر روی یک قطعه بزرگ سنگ یشم کنده کاری شده است. "بودای سبزپوش" Phra Putta Maha Mani Ratana Patimakorn) ) تصویری از بودا در حال نیایش است و به قرن پانزدهم پس از میلاد مسیح بازمی گردد.

تور تایلند

قصر بزرگ

ساعات بازدید: روزانه ۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰. مکان: جاده Na Phra Lan ،  شهر قدیم Rattanakosin)). محدوده قیمت: بلیط ها از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۵:۳۰ فروخته می شوند و بهایی معادل۵۰۰ baht  دارند. یک بلیط شامل ورودی به قصر Vimanmekو تالار Abhisek Dusit Throne می شود. 

منبع : قصر بزرگ تور بانکوک (Grand Palace)

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha