تبلیغات

در محله چینی ها تایلند معبدی وجود دارد که زمانی بی ارزش و بدون بازدید کننده بود دذر حالی که در آن بزرگترین مجسمه طلایی بودا جهان در آن قرار داشت . این مجسمه از از طلایی 83% خالص تهیه شده و حدودد 5.5 تن وزن دارد که با قیمت طلای امروز میلیون ها دلار می ارزد .

تاریخچه وات تریمیت ، معبد بودای طلایی تور تایلند

تاریخچه مجسمه بسیار جالب و پیچیده است که میتوانید در کتابچه های رایگانی که در معبد پخش میشود بخوانید .

بودای طلای حدود قرن 13 ساخته شده و یک نمونه عالی از سبک سوختهی بخشنده در تور تایلنداست که حتی امروزه هم بسیار پر طرفدار است . بودای زرین در پوششی از گچ و سیما پنهان شده بود  که احتمالا برای محافظت از آن در مقابل دشمنان و دزدان بوده.

این پوشش به قدری خوب بود که به مرور همه فراموش کردند چه چیز با ارزشی در زیر آن پنهان است و پادشاه راما سوم دستور داد آن را به تور بانکوک برده و در معبدی در کنار هتل اورینتال (Oriental Hotel) امروزی نصب کنند . معبد مذکور بی استفاده و ماند و تا سال 1931 کاملا رها شد .

وات تریمیت - معبد بودای طلایی

ماهیت واقعی بودای زرین تا سال 1955 ، زمانی که در حال جابجایی به محل کنونی بود کشف نشد . زمانی که مجسمه در انتقال به خانه جدیدش بود طناب جرثقیل پاره شد و مجسمه به زمین افتاد . در نتیجه ضربه قسمت هایی از پوشش سیمان و گچ شکست و طلای ناب زیر آن پدیدار شد . قسمت هایی از پوشش گچی مجسمه همچنان در موزه به نمایش گذاشته شده.

مجسمه امروزه در معبدی جدید (در سال 2010 افتتاح شده) ساخته شده از مرمر سفید قرار دارد. طبقه دوم و سوم ساختمان متعلق به یک مرکز فرهنگی است . نمایشگاه طبقه دوم به تاریخ جامعه چینی در بانکوک میپردازد . موزه طبقه سوم به تاریخ خود مجسمه بودای طلایی میپردازد . فیلم کوتاهی که در نمایشگاه پخش میشود خلاصه مفید از تاریخ کلی مجسمه های بودا و تاریخچه کاملی از ژست مودرا که در بیشتر مجسمه های بودا دیده  به شما میدهد . پس از بازدید از موزه اطلاعات کامل و جامعی از ساخت مجسمه و تاریخ انتقال های آن بدست خواهید آورد .

قیمت بلیط معبد وات تریمیت :

تور بازدید تنها از مجسمه بودای طلایی 40 بات و بازدید از موزه ها 100 بات . میتوانید بلط خود را از کیوسک نزدیک معبد خریداری کنید.

ساعت کار معبد وات تریمیت :

معبد تریمیت هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است و یادتان باشد موزه دوشنبه ها بسته است .

 

منبع مطلب : معبد بودای طلایی تور تایلند

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha