تبلیغات

وات فو  یا معبد بودای خوابیده ،  پشت کاخ بودا زمردین تایلند (Wat Phra Kaew)  واقع شده است و مکانیست که هر فردی که برای بار اول از بانکوک دیدن می کند باید حتما از آن بازدید کند. این مکان یکی از بزرگترینن مجموعه های معبد در شهر است و برای مجسمه بودای خوابیده اش که ۴۶ متر طول دارد و با برگ های طلا پوشانده شده است، شناخته شده است. از این معبد ۱۰ دقیقه پیاده روی تا قصر بزرگ فاصله است و ما پیشنهاد می کنیم که اول به قصر بزرگ و بعد از آن به معبد بروید به این دلیل که مجسمه بودای طلا در اینجا بقدری شگفت انگیز است که بسیاری از بازدیدکنندگان دیگر فرصت گشت و گذار در دیگر بخش های این مجموعه را نخواهند داشت بنابراین تجربه بازدید از این معبد نیاز به زمان بیشتری دارد. همچنین این مجموعه، مکانی فوق العاده برای دریافت یک ماساژ تایلندی است. وات فو   یک مدرسه آموزش ماساژ در تایلند محسوب می شود بنابراین اطمینانن داشته باشید که افراد ماهری شما را ماساژ خواهند داد. از دسامبر ۲۰۱۲ هزینه ورودی معبد ۱۰۰ بات است و می توانید هر ساعتی بین ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰ از آنجا بازدید کنید.

معبد وات فو تاینلد

بررسی معبد وات فو تایلند :

 

برجسته ترین چیزی که برای اغلب افرادی که از این معبد بازدید می کنند جالب است، بودای خوابیده است. مقیاس های این مجسمه بسیار تاثیرگذار هستند: ۱۵ متر ارتفاع، ۴۶ متر طول، به قدری بزرگ است که به نظر می رسد به زحمت در ساختمان معبد جای داده شده است. پاهای بودا ۵ متر طول دارند و با زیبایی بسیار به مروارید مزین شده است. باید هنگام ورود کفش هایتان را درآورید و اگر دوست دارید که طالع خوبی داشته باشید می توانید یکی از کاسه های پر از سکه را از قسمت ورودی خریداری کنید که می توانید آنها را درون ۱۰۸ کاسه برنزی که در یک خط در کنار دیوار ها قرار گرفته اند بیندازید. انداختن پنی های کوچک در این کاسه ها صدایی دلنشین دارد و حتی اگر آرزوهایتان به حقیقت نپیوندند، این پول به راهبان در بازسازی و نگهداری از وات فو  کمک خواهد کرد. به دلیل اینکه این مکان مقدس است همه بازدیدکنندگان باید لباس های مناسبی بر تن داشته باشند، این بدین معناست که شانه ها و بالای زانوانتان نباید لخت باشند.

معبد وات فو تاینلد

گشت و گذار در معبد فو :

همانطور که قبلا گفتیم بازدید از دیگر نقاط معبد نیز واقعا ارزشش را دارد. وات فو راهنماهای انگلیسی زبان خوبی نیز دارد که می توانند اطلاعات جالبی را در ازای پرداخت هزینه ای معادل ۲۰۰ الی ۴۰۰ بات در اختیار شما قرار دهند. بستگی به این دارد که گروه شما متشکل از چند نفر باشد و مهارت های چانه زنی شما تا چه اندازه خوب باشند. اگر دوست داشته باشید می توانید به تنهایی به گشت و گذار بپردازید. مکان های پیشنهادی عبارتند از چهار زیارتگاه کوچک که در بردارنده ۳۹۴ تصویر زراندود شده بودا هستند، ردیف های طولانی از مسجمه های طلایی از بخش های مختلف تور تایلند ، به شکل یک درخت روی زمین قرار داده شده اند. گرچه دیواری هایی پیچیده ای که گردشگاه های موجود در وات فو را پوشانده اند نیاز به دفترچه یا راهنما برای تفسیر دارند اما اینن دیواری ها به قدری ظریف و پیچیده هستند که حتی اگر آنها را متوجه نشوید هم می توانید از هنر به کار رفته در آنها لذت ببرید. و در آخر نیز در حیاط ها در معبد وات فو  مسجمه هایی چینی با چهره های شگفت انگیز در میان گل های سرامیکی و کاشی های رنگارنگ قرار دارند که زمانی در کشتی ها و  استفاده می شدند.

معبد وات فو تاینلد

تجربه ماساژ تایلندی :

وات فو اولین دانشگاه عمومی در تایلند بود که در رشته های مذهب، علوم و ادبیات تخصص داشت. امروزه بیشتر به عنوان مرکز درمانی و ماساژ سنتی شناخته می شود. پس از پیاده روی در اطراف معبد هیچ چیز آرامبخش تر از یک ماساژ پا، سر و شانه نیست. اگر تا کنون ماساژ سنتی تایلندی را در تور خود تجربه نکرده اید وات فوو بهترین مکان برای تجربه این فعالیت لذتبخش محبوب است. این ماساژ با بیشتر انواع دیگر ماساژ های درمانیی متفاوت است و بیشتر هدف تقویت کنندگی دارند تا آرامبخش، با کمک گرفتن از برخی از حرکات یوگا نیز می تواند استرس را کاهش دهد و گردش خون را بهبود بخشد. ماساژ یکی از محبوب ترین فعالیت ها در معبد وات فو  است بنابراین پیشنهاد می کنیم که خیلی زود اقدام به رزرو وقت کنید وگرنه ممکن است مجبور شوید مدت زیادی منتظر بمانید.

ساعات کاری وات فو: روزانه ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰ (ماساژ را تا ساعت ۱۸:۰۰ می توان انجام داد).

موقعیت: جاده Maharat، نزدیک رودخانه (با فاصله نیم مایل در جنوب قصر بزرگ واقع شده است)، شهر قدیم Rattanakosin)).  

محدوده قیمت: هزینه ورودی ۱۰۰ بات است.

منبع : معبد وات فو تور تایلند

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha