تبلیغات

بدون شک تور یونان یکی از بهترین و خاطره انگیز ترین سفر ها و تور های زندگی هر شخصی است آب زلال و خانه های متفاوت با رنگ های سفید و آبی به این شکل در هیچ کجای دیگر دنیا پیدا نمیشود . اما به دلیل طبیعتت خاص و دست نخورده آن حیوانات و خطرات طبیعی زیادی گریبان گیر توریست های ناشی تور یونان میشود بهترر است قبل از سفر به تور یونان با خطرهای یونان و حیواناتی که باید از آنها دوری کنید آشنا شوید تا سفرتانن  خراب نشود .

خطراتی که در تور یونان شما را تهدید میکنند :

آلودگی هوا در یونان

علاوه بر گرمای هوا در تابستان تور یونان ، آتن به دلیل آلودگی هوای بسیار زیادش بدنام است. ترافیک سنگین، سوخت های بی کیفیت و برنامه ریزی های ضعیف محیطی باعث شده اند که وضعیت هوای تور یونان برایی سلامتی بسیار خطرناک باشد. سالانه ۵۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را در یونان از دست می دهند.

افرادی که مبتلا به آسم و یا بیماری های تنفسی هستند، در ماه های جولای و آگوست که بدترین ماهها هستند از سفر به تور یونان خودداری کنند. و اگر در این ایام در آتن هستند باید تا حد امکان در روزهایی آلودگی خیلی شدید استت  در خانه و فضاهای بسته بمانند.

 

محافظت در مقابل نور خورشید در یونان

یونان در تابستان ها بسیار گرم است. آتن در صدر گرمترین شهرهای تور اروپا با دمای طاقت فرسای ۴۸ درجه سانتیگراد است. اگر اهل جایی باشید که از این خنک تر است، به راحتی می توانید در تور یونان دچار آفتابب  سوختگی شوید.

۱۵ دقیقه قبل از قرار گرفتن در نور آفتاب کرم ضدآفتاب بزنید. و هر چند ساعت یکبار آن را مجددا تجدید کنید (اگر در حال شنا کردن در سواحل افسانه ای میرتوس یونان هستید در فواصل زمانی کمتری آن را تجدید کنید). کلاه به سر بگذارید و برای جلوگیری از کم آبی بدن مقدار فراوانی آب بنوشید.

تور یونان

هوای گرم و عدم بارش، تور یونان را مستعد آتش سوزی های طبیعی می کند. این آتش سوزی ها می توانند خیلی سریع به بخش های دیگر سرایت کنند. اگر در محدوده اقامت شما چنین آتش سوزی رخ داد در مورد خطرات محتملل از افراد بومی و یا پلیس کسب اطلاع کنید.  

چند نکته مفید درباره حرکت آتش: آتش سوزی های طبیعی مسیر باد را دنبال می کنند بنابراین اگر بوی دود را استشمام می کنید به این معناست که آتش به سمت شما در حرکت است. آتش در ارتفاعات بدون توجه به جهت باد شعله می کشد. بنابراین اگر در دهکده ی پایینی آتش سوزی رخ داده است، دقت و توجه زیادی به مسیر آتش داشته باشید. اگر احتمال می دهید که آتش به سوی شما در حرکت است، هرچه سریعتر آن منطقه را ترک کنید.

 

امنیت ساحل در یونان

هنگام شنا کردن در سواحل یونان دقت داشته باشید، زیاد به سنگ ها و یا صخره ها نزدیک نشوید. موج ها می  توانند شما را به صخره ها بکوبند و صدف های چسبیده به آنها می توانند بسیار تیز و برنده باشند.

یونان مانند دیگر کشورها از قوانین امنیتی در این زمینه تبعیت نمی کند و این شما هستید که باید مراقب امنیت خودتان باشید بنابراین اگر در دردسری گرفتار شوید خودتان مقصر شناخته خواهید شد. سواحل کمی در تور یونان دارای غریق نجات هستند بنابراین در حد توانایی هایتان شنا کنید. اگر مطمئن نیستید که ساحل برای شنا مناسب استت یا نه می توانید از بومی ها سوال کنید.

گهگاهی دسته بزرگی از عروس های دریایی به دور از سواحل پرجمعیت در آب تجمع می کنند. سال گذشته موارد زیادی از نیش دسته های عروس های دریایی انبوه در سواحل اروپا گزارش شد. البته درست مانند نیش عقرب،،  نیش عروس های دریایی نیز فقط در افرادی که دارای حساسیت شدید هستند می تواند خطرناک و کشنده باشد.

مراقب قایق های موتوری کوچک در نزدیکی ساحل تور یونان باشید. برخی از آنها، البته نه همه، تصور می کنند که این وظیفه شناگر هاست که در مسیر قایق های موتوری آنها قرار نگیرند. با آنها بحث و مقابله نکنید چراکهه همیشه آنها برنده خواهند شد.

 

منبع : خطرهای یونان و حیواناتی که باید از آنها دوری کنید (بخش دوم)

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha